Jak łatwo stworzyć newsletter HTML?

Jak łatwo stworzyć newsletter HTML?

W życiu większości front-end deweloperów przychodzi taki przełomowy moment, w którym muszą napisać newsletter. Projektowanie maila w HTML-u to doświadczenie, które nie zawsze jest łatwe i przyjemne, a wręcz mogłoby być opisane jako koszmarne. Niemniej jednak istnieje narzędzie, które może nieco złagodzić ten ból tworzenia.

W tym artykule dowiesz się, jak wykorzystać Testi.at, aby zoptymalizować i dostosować swoje szablony HTML.

Jest to to nie tylko narzędzie dla osób bez głębokiej wiedzy programistycznej, ale także dla doświadczonych developerów, którzy chcą skrócić czas testowania i zoptymalizować swoje szablony. Oto jak możesz to zrobić krok po kroku.

Masz dosyć czytania? Obejrzyj ten filmik, w którym Michał wytłumaczy Ci to wszystko szybko i prosto.

View this post on Instagram

A post shared by Ragnarson (@ragnarsoncom)

Krok 1: Rejestracja i Logowanie

Pierwszym etapem jest utworzenie konta na platformie Testi.at. Po rejestracji i zalogowaniu się, znajdziesz się w panelu kontrolnym, gotowy do załadowania swojego kodu HTML.

Krok 2: Załadowanie Kodu HTML

Po zalogowaniu przejdź do sekcji, gdzie można załadować kod HTML.

Krok 3: Analiza Struktury

Testi.at analizuje strukturę Twojego kodu HTML i przedstawia go w formie interaktywnego widoku. Możesz szybko sprawdzić hierarchię elementów, zobaczyć, czy wszystko jest właściwie zagnieżdżone i zoptymalizowane pod kątem responsywności.

Krok 4: Poprawki i Dostosowanie

Jeśli Testi.at wykryje potencjalne problemy z responsywnością lub innymi aspektami, możesz wprowadzić poprawki bezpośrednio w interfejsie. Dodatkowo, narzędzie pozwala na podgląd, jak szablon będzie wyglądał na różnych urządzeniach.

Krok 5: Testowanie Responsywności

W tej fazie, programista może dokładnie przetestować responsywność szablonu na różnych urządzeniach i platformach pocztowych. To kluczowe dla zapewnienia, że Twoje e-maile będą wyglądały dobrze na każdym urządzeniu.

Krok 6: Podsumowanie i Eksport

Po zakończeniu analizy i dostosowań, możesz skorzystać z funkcji eksportu, aby uzyskać zoptymalizowany kod HTML. Ten kod można następnie bezproblemowo wdrożyć w system zarządzania kampaniami e-mailowymi.

Podsumowanie

Dla programistów, którzy posiadają już kod HTML, Testi.at to narzędzie umożliwiające błyskawiczne sprawdzenie, optymalizację i dostosowanie szablonów do najwyższych standardów. W ten sposób, nawet doświadczeni deweloperzy mogą skrócić czas pracy i z łatwością dostosować swoje szablony do dynamicznych wymagań dzisiejszego rynku.